از سيصد و شصتم(۱)

دیدنیهایم را از اینجا به تشویق پدر نازنینم اینجا جمع می کنم مطالبی را که قبلا تو ۳۶۰ نوشته بودم را دوباره اینجا میارم تا یک مجموعه داشته باشم. این مطلب مال ۲۷ تیر امساله (۸۶)

Image and video hosting by TinyPic

/>

هنوز یک هفته نشده که این دوچرخه هارو کنار خیابونای پاریس گذاشتن و چون خیلی خیلی برام جالب و تحسین بر انگیزبود خواستم با شما هم تقسیم کنم. اینا یک کارتهای مخصوص مثل کارت مترو دارند که شارژ می شه و هر کدوم از این دوچرخه ها هم هوشمند هستن. این کارت رو می گیرن روش قفلش باز میشه و بعد از اون تا هر ایستگاه دیگه درهر جای شهر دوچرخه مال شماست. توی ایستگاه مقصد وصل می کنید به دستگاهی که اون قسمت شهر قرار داره.
4.gif 
پ.ن. لزومی نداره حتما کارت اشتراکشون را داشت با کارت بانک هم کار میکنه.
/ 9 نظر / 4 بازدید
عرفانه

سلاممم. آخ جون اينو قبلنم خونده بودم. واسه خيليام گفتمش. چون به نظرم بی نيره. و فوق العاده به درد ايران ميخوره. حد اقل لذت فکر کردن بهش واسه ايرانی بايد خوشايند باشه. اما ساناز، هيش کی قد خودم ذوق نکرد بابت چنين پديده ی خوشکلی!! قبلنم گفته بودی که ميشه با کارت بانک استفاده ش کرد؟!يادم نبود اينو. شاد باشی

رها

حسرت دوچرخه‌سواری تو خیابون، بدون مزاحمت و بدون این‌که به آدم نگاه کنن یا گیر بدن، آخرش من رو می‌کشه.

زينب

چه باحال !کف کردم

banafsheh

rasti man bad az tahvile in kar be ostad, delamm ikhad ye dele sir docharkhe savari konam. hasti ke?

بابا

ساناز جون سلام، از گزارش تو استفاده كردم. عجب كار جالبي است ، براي تميزي محيط مفيد است، براي رفاه مردم، اينكه به اين سادگي وسيله اي در اختيارشان گذاشته مي شود عالي است، و خيلي فايده هاي ديگر. اين گزارش براي هركسي آموزنده است كه ببيند ما كجائيم و آنها كجا هستند. فرق دنياي توسعه يافته با توسعه نيافته در همين چيزهاست. ممكن است اين آمار خيلي كوچك و پيش پا افتاده به نظر برسد ولي بايد بگويم ما حتي در اين كارهاي كوچك و پيش پا افتاده هم پايمان لنگ است. به نظر من راه تحول و توسعه از همين قدم هاي بي نهايت كوچك آغاز مي شود. همچنانكه زشتي ها و پلشتي ها هم از قدم اوليه بسيار كوچك شروع مي شود. مشكل ما اين است كه مي خواهيم يك شبه ره صد ساله برويم، اين است كه صد سال است كه در جا مي زنيم و دنياي غرب آهسته آهسته با طي مراحل آجر روي آجر گذاشته و خود را به چنان مرحله از رشد و توسعه يافتگي رسانده است. ببين حافظ كي اين حرف را گفته : كاروان رفت وتو در خواب و بيان درپيش وه كه بس بي خبر از غلغل چندين جرسي!

عرفانه

سلام عزيزکم. خدا رو شکر که بهتری. خدا کنه که هميشه خوب باشی و سالم و سلامت و راضی و راضی و راضی

میلاد

سلام من یه سوال دارم.اگه اینارو بردیم تو راه خراب شد بعدش چی؟چه جوری میشه؟

ساناز

به رها: خدا نکنه رها جون با اينجا با هم کلی بگرديم تا خسته شی و بعدش بفهمی که بيشتر شيرينيش که الان تو ذهنته به خاطر ممنوع بودنشه. آزاد که بشه و مجبور بشی تو سر بالايی سر پايينی های تهران پا بزنی خودت ميذاری کنار!!! به ميلاد: ايستگاههای اين خيلی به هم نزديکه تا ايستگاه بعدی می بری و عوضش ميکنی. هر از چند گاهی هم تعمير کار مياد همه اشونو ميزون ميکنه.

ستاره

من دوچرخه ميخواااااااااااام:((((((( عقده ای شدیم والا!!از بس که اين مردم بی جنبه ان!