محک

 هر چیز گرانی بی حکمت نیست ! اما  تا چه حد گران؟ قیمتی که جزء تفکیک نا پذیر تک تک مواد و دستمزد سازنده ی کالا هست جای خود. اما هزینه ی بیش از آن برارزش کالا نمی افزاید.پس لزوما بهای یک کالا نشان دهنده ارزش واقعی آن نیست. 


نابرده رنج گنج میسر نمیشود! اما تا چه حد رنج؟ رنجی که جزء تفکیک نا پذیر گنج هست و تا به حال با کمتر از آن رنج به آن گنج نرسیده اند٬ درست. اما رنج بیشتر آیا بر قیمت گنج می افزاید؟

به نظر من حکم رنج بیشتر٬ مثل پرداخت قیمت بیشتر است که عین ضرر کردن در معامله است. همانطور که ما به تفاوت پرداخت شده٬ تنها تاوان یک انتخاب نادرست است و بر ارزش کالا اضافه نمی کند. رنج بیشتر هم تاوان انتخاب مسیر نادرست است و بر ارزش گنج اضافه نمی کند.

/ 10 نظر / 4 بازدید
بابا

خوش بود گر محک تجربه آيد به ميان....

هاله

چقدر زيبا بودکاملا موافقم.اما اگر انتخابی اشتباه بود چه بايد کرد؟

عرفانه

فووووووووووووووووق العاده بود...مرسی بابتش

banafsheh

manzooret ine ke yeki az neshanehaye entekhabe nadorst : entekhabe yek masire ghalate baraye resdian be yek hadaf? inharo kamelan ghabool daram. ama estesanhayee mesle "rahe elm" ro ham darnzar begirim behtare. hemigam har cheghadr vali migam "ganeje elm ba talasho sakhti be dast miad"

banafsheh

rasti ye chizi ... zamani ke baraye ye kentekhabe dorost mizarii...ham be nahvi "talash o be sakhti oftadane" va natijash "rahe dorste"

مطلبی که نوشتی ظاهرش خيلی ساده است اما تو بطن اونقدر پيچيده است که . . . وقتی هنوز انتخابی صورت نگرفته که نميشه فهميد درست بوده يا غلط اما وقتی که انتخاب شد هم ايا راه برگشتی داره . . . ؟ در اين مولقع فقط بايد به خدا پناه برد . . . والسلام

ساناز

به هاله: هر اشتباهی ميشه يه تجربه :) / به فکر کنم فاخته: آره فاخته جون هميشه بايد به خدا پناه برد٬ در پناه خدا آدم از خيلی از اشتباه ها در امان می مونه:) هيچکسی جز اون صلاح مارو نمی دونه

راست می گی ساناز واقعا این چیزیه که بهش اعتقاد پسدا کردم . یه زمانی فکر می کردم هر چی رو که با سختی به دست بیاری به همون اندازه با ارزشه و لی واقعا این طور نیست .کاش اون موقع ها بیشتر باهام حرف می زدی گلم ...

سارا